2019 All-ACCAC Baseball Teams

All-ACCAC 

Player of the Year Christian Encarnacion-Strand YC
     
Pitcher of the Year Isiah Campa COC
     
Coach of the Year Todd Inglehart COC

 

Carter Robinson MCC Pitcher 1st
Cade Povich SMCC Pitcher 1st
Isiah Campa COC Pitcher 1st
Dawson McCarville GCC Pitcher 1st
Chris Koeiman AWC Pitcher 1st
       
Austin Bryan Pima Pitcher 2nd
Lucas Knowles CAC Pitcher 2nd
Dakota Donovan CAC Pitcher 2nd
Trey Morrill YC Pitcher 2nd
Robert Gonzalez AWC Pitcher 2nd
Sergio Heguertty PC Pitcher 2nd
Aaron Makil CGCC Pitcher 2nd
       
Sam Hackl AWC Catcher 1st
Josh Glenn GWCC Catcher 1st
       
Hernan Yanez COC Catcher 2nd
Javier Nava Pima Catcher 2nd
       
Christian Encarnacion-Strand YC Infield 1st
Tommy Sacco YC Infield 1st
Ernny Ordonez CAC Infield 1st
Josh Urps SCC Infield 1st
Gary Mattis GWCC Infield 1st
Cole Cummings Pima Infield 1st
       
Taylor Darden MCC Infield 2nd
Luke Patty MCC Infield 2nd
Enrique Porchas Pima Infield 2nd
Tommy Cruz CGCC Infield 2nd
Kole Kaler SMCC Infield 2nd
Efrain Cervantes SMCC Infield 2nd
JD Wadleigh SMCC Infield 2nd
       
Zach Huffins AWC Outfield 1st
Cade Biddle GCC Outfield 1st
Zach Hogueisson CAC Outfield 1st
Phillip Sikes Pima Outfield 1st
       
Antoine Mistico GWCC Outfield 2nd
Gianni Tomasi YC Outfield 2nd
Ryan Johnson PV Outfield 2nd
Bobby Pierce SMCC Outfield 2nd
George Sutherland COC Outfield 2nd
       
Matt Novis YC Utility 1st
       
Ramon Miranda AWC Utility 2nd
       
Zerek Saenz EAC DH 1st
       
Tristan Peters CGCC DH 2nd

 

All Region Division 1

Christian Encarnacion-Strand YC 1st
Isiah Campa COC 1st
Phillip Sikes Pima 1st
Chris Koieman AWC 1st
Cade Povich SMCC 1st
Zach Huffins AWC 1st
Zach Hogueisson CAC 1st
Tommy Sacco YC 1st
Cole Cummings Pima 1st
Ernny Ordonez CAC 1st
Matt Novis YC 1st
Zerek Saenz EAC DH
     
Sam Hackl AWC 2nd
Lucas Knowles CAC 2nd
Robert Gonzalez AWC 2nd
Austin Bryan Pima 2nd
Dakota Donovan CAC 2nd
Enrique Porchas Pima 2nd
Trey Morrill YC 2nd
George Sutherland COC 2nd
Kole Kaler SMCC 2nd
Hernan Yanez COC 2nd
Gianni Tomasi YC 2nd
Bobby Pierce SMCC 2nd
Javier Nava Pima 2nd
Efrain Cervantes SMCC 2nd
JD Wadleigh SMCC 2nd
Ramon Miranda AWC 2nd

 

All Region Division 2

Carter Robinson MCC 1st
Dawson McCarville GCC 1st
Gary Mattis GWCC 1st
Josh Urps SCC 1st
Aaron Makil CGCC 1st
Antoine Mistico GWCC 1st
Tristan Peters CGCC 1st
Josh Glenn GWCC 1st
Taylor Darden MCC 1st
Tommy Cruz CGCC 1st
Ryan Johnson PVCC 1st
Sergio Heguertty PC 1st
Luke Patty MCC 1st
Cade Biddle GCC DH
     
     
Garret Thorton CGCC 2nd
Tyler Hajjar GCC 2nd
Corey Chaplin MCC 2nd
Mason Gavre PVCC 2nd
Manny Villa SCC 2nd
Fabian Villegas PC 2nd
Josh Hill GWCC 2nd
Haiden Hendricks PVCC 2nd
Kobie Tinsley GCC 2nd
Ben Ferguson MCC 2nd
Chase Webster CGCC 2nd
Joe Palanzo SCC 2nd
Dominic Grissom PC 2nd
Tyler Hansen GWCC 2nd
View: Mobile | Desktop